BG FISHAO fans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BG FISHAO fans

FISHAO за БГ фенове на играта, забавление, помощ, напътствия и други, )


You are not connected. Please login or register

За мисията с китайската есетра

4 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Тази вечер си говорихме с Вени на плажа за китайската есетра (Chinese Sturgeon), дето имаме да я гоним и двете. Мислех си, че ще е хубаво да споделяме разсъжденията си за мисиите, опита си, грешките си.
Смятам също, че е добре за отделните мисии да отваряме отделни теми, за да не се лутат из една обща тема хора, които се интересуват от конкретна мисия.

Исках да споделя, какво научих за стоманената въдица. Вени каза, че само с нея може да се лови китайската есетра, не можело със златната или сребърната. А стоманената се получава като бонус при покупка на мнооооооого жълтици, за мноооооооого пари. Всъщност, освен при покупка на жълтици, стоманената въдица се получава и като награда при доста мисии, само че ние не сме го докарали дотам.  Както и да е, няма я в магазина и не ѝ знаем спецификацията, та питах.

Като качество, тя е малко по-яка от сребърната (400 см) при същия обхват. И е по-афиф от златната, която е 450 см и има голям обхват.
Като се отчете кордата, която ми е ниво 5, тоест 80 см, златната въдица е най-сигурна за китайската есетра, която е 399 см макс (аз не съм максималист, де - и няма най-голямата на света да търся). Ако имах сребърна, бих пробвала с нея - разликата между нея и стоманената е минимална. Сребърната е 215, стоманената е 240 при корда 5. И, може би ще отиде малко повече риба, докато се закачи по-дребна есетра, но пък рибата се заработва. Ама си опуках сребърната въдица вече... Sad  И ще трябва със златна да я гоня... и тя златна ще ми излезе...  Sad
Стискайте палци.  Kotka

vese11


Аджамия рибарче
Аджамия рибарче

Аз лично минах мисията с китайската есетра лесно ,хванах една 65 см с бронзова въдица и елексирSmile

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Супер! Значи има дребни. Мога да я пробвам с голямата въдица, още докато тече турнира, че да се разпиша и в клуба.
Какъв еликсир - 1 или 2?
Аз 2 не съм пробвала още, а 1 ми се струва пълна глупост. Като зеленият радар и съветите на бай Дамян (Damien) къде имало гореща точка...

vese11


Аджамия рибарче
Аджамия рибарче

Да си призная не помня какъв елексир ползвах Smile ,но тогава пак имаше мисия с есетра и аз  определено се записах Laughing  за радарите май трябва да отворим специална тема,нещо не са ми ясни Smile

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Хванах го, проклетото животно! Със златната въдица, обаче. Не ми се получаваше с голямата и смених. И пак хванах 87 см парче, което спокойно можех да изтегля и с голямата въдица... И първо излових всичките лъчеперки (Clown Featherback) и бодлоперки (Giant Snakehead). А и петзвездната калуга хванах, преди да хвана четиризвездната китайска! Две късметлийски попари (1) пуснах - от тия поне имам половин дузина - и я хванах след като ми изтече и втората, тоест, и с еликсир, и без еликсир, все тая. Чудя му се на тоя еликсир - той дали знае каква точно риба искам да хвана? Very Happy  Чисто плацебо са си тия вълшебнотийки. Предполагам, че само попарите за удвояване и учетворяване на точки работят - там няма как да те излъжат, че нещо различно се случва. И вълшебният часовник също. Другото е мижи да те лажем.
Изводът ми е: не си хабете най-ценната въдица, стръвта риба е прежалима.

Като капак на всичко, следващата ми мисия е опаха (Opah) - снощи хванах такова, гонейки едно друго животно в Сибири! Нищо де, сега поне имам две мисии в Сибири и все едното трябва да се хване. ... След като изловя всичките малки морски дракончета (Lesser Weever)... Twisted Evil
Между другото, линкът за списъка с мисии искал регистрация, каза Найки. Сложила съм, явно, неподходящ линк. Имало един друг, като разгледах по-внимателно опциите в docs.google - за споделяне. Ама той трябва да го смени, щото е заключил темата. Пратила съм му го, да видим какво ще стане. Ще се появи, де, тоз списък с мисии.
Kotka



Последната промяна е направена от whitekitty на Чет 31 Авг 2017 - 17:34; мнението е било променяно общо 1 път

NaikiS

NaikiS
Рибарче
Рибарче

ехеее браво на теб коте Smile Аз може да се пробвам след малко Wink та хвана първо за Хърб Smile и тогава Smile че много време ми виси на главата тази мися Smile
п.п. Линка е ремонтиран Smile

Стефка


Рибар
Рибар

на мен елексирите не ми вършат никаква работа, аз тази есетра я хванах по следния начин, за да не си потроша златните въдици до последната, пробвах с бамбуковата пръчка къде точно кълве на рибка, намерих едно място където много ама много кълвеше на рибка и вадех какво ли не от там, накрая реших да пробвам все пак със златната въдица и с първото мятане извадих един голям звяр Very Happy има и малки есетри, ама то не стига че я няма ами да намеря и малка шанса е минимален.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите