BG FISHAO fans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BG FISHAO fans

FISHAO за БГ фенове на играта, забавление, помощ, напътствия и други, )


You are not connected. Please login or register

За фосилите

3 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1За фосилите Empty За фосилите Чет 25 Юли 2019 - 9:48

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Направих си таблица за фосилите. Е, още имам три фосила и половина, ама като почнат да ми се повтарят, да се знае какво ми е излишно. Не съм много сигурна, че ще успея да се справя с всеобщия пазар на фосили във форума и в чешкия сайт, та поне между нас да има някаква комуникация.

Фосилите на едно коте

https://drive.google.com/file/d/1_W1YA8HzF1P5if3v45nTEMKp1Bkcrfj2/view?usp=sharing



Последната промяна е направена от whitekitty на Нед 26 Апр 2020 - 11:23; мнението е било променяно общо 3 пъти

2За фосилите Empty Re: За фосилите Сря 7 Авг 2019 - 12:56

Стефка


Рибар
Рибар

фосилите на Tifany74

цени на фосилите

пак цени на фосили

зелените са най-често срещани
жълтите не са от най-обикновените
оранжевите са редки
червените много редки
сините супер редки
лилавите - легендарни

това ми е новата таблица с фосилите, след бъгчето Exclamation



Последната промяна е направена от Стефка на Нед 14 Авг 2022 - 22:17; мнението е било променяно общо 4 пъти

3За фосилите Empty Re: За фосилите Пет 9 Авг 2019 - 16:24

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

10 риби липсват от таблиците с редкостта. Явно са по-нови. В таблицата с цените на Даша ги има всичките, та като се сравнят нейните цени с други цени, в табличката с цени+рядкост, може да се направи що-годе информирана догадка за редкостта на липсващите.
Едно нещо ме озадачава. Червените кутишки са над три пъти по-малко от сините и въобще са по-малко от всички други цветове. И все пак, не са толкова редки и скъпи... Което е много странно... Може ли статистическата вероятност да ти се падне 1 от 14 фосила да е по-голяма от тая да ти се падне 1 от 55 фосила?
И аз почнах да си оцветявам квадратчетата в домашната таблица – не сичките, а на фосилите, дето ми се падат. На облачната няма да ги оцветявам, че ме мързи и ние сме си свои, няма да се надлъгваме. Където има разминаване между двете таблици, взех стратегическо решение да приемам за валиден по-редкия вариант. Ако стигна дотам, че да разменям или продавам, по-добре две и две да е пет.  Кискане

Легендарен фосил няма как да си шитнала, защото те просто не съществуват – както легендарните мебели от фабриката, както лотарийните билети с голямата печалба и пр. Затова и се казват "легендарни"! 1139

4За фосилите Empty Re: За фосилите Съб 10 Авг 2019 - 11:06

Стефка


Рибар
Рибар

Аз оцветявам и празните квадратчета, да са ми готови ........... ами Коте ще започнат те, мен всеки ден по амнайсет пъти ме питат имаш ли този фосил, онзи искаш ли еди кой си, приятели други пък ми изпращат ЛС със инфо кои фосили предлагат за размяна и кои за продажба, ама аз съм бедна като църковна мишка и си трайкам .......... от къде такива пари???
За фосилите е ясно, накрая като ти останат само легендарните ще си платиш на оня кожодер в пустинята, но за мебелите как станва още не знам и ще взема да питам аз ............ дали ако на този дето дава мебелите му плащаш ще е по-благосклонене да ти даде легендарни мебели, че и такова ми предлагат но по няколко милиона едната .............. тез хора парите за нищо  ги нямат Shocked

5За фосилите Empty Re: За фосилите Пон 19 Авг 2019 - 13:32

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Вчера в официалния форум имаше нова тема за фосили и пазар на фосили. Не знам доколко са ефективни тия фосилски пазари, ама слагам линк тук, че да ни е подръка. Това е линк за темата във форума. Там има и линк за самия пазар.

http://forums.fishao.com/threads/9626-Fossils-Marketplace?p=74355#post74355

Това си е линкът за пазара:

https://www.fishaofossils.com/

За да участваш в пазара, трее да си направиш регистрация. Тогава можеш да публикуваш какво продаваш и на каква цена и да контактуваш с другите участници. В полето за търсене пишеш какво те интересува, виждаш предложения, сравняваш цени, правиш свое предложение, ако искаш. Ще видим колко е ефективно като комуникация. Това с фосилите е противно. Аз имам дузина фосила само, а вече почнаха да ми се повтарят... Толкоз ли не може да ми се падне нещо от 200-та и кусур фосила, дето ги нямам, ми трее да е нещо от десетината, дето ги имам? .

6За фосилите Empty Re: За фосилите Вто 20 Авг 2019 - 20:14

Стефка


Рибар
Рибар

така е маци писи .......... не дава тоз маймун нищо, всички риби в долината 2, които съм отключила, а те не са хич много - само 4 на брой, са ми все със дадени, разменени и купени фосили Sad
И то купих 5 фосила и фалирах .......... другите ще чакат, дано поне този пазар малко да се поспре с досадните ЛС-та имаш ли този фосил, онзи, искаш ли да купиш еди си кой ........ много ме нервят, аз ловя някакви рибки те ме спират по 100 пъти, пък то обикновено фосила дето го търсят го нямам, пък този дето ми го предлагат и да го искам като нямам пари файда нема ............ е последния път имах пари и купих, но се прецаках сама, на състезание за лъскави рибки лових и докато гледам цените на фосилите да не се мина и взех че си затворих браузъра по грешка и отиде състезанието на кино, можеше да спечеля някоя пара ако не си бях затворила играта Laughing Laughing Laughing

7За фосилите Empty Re: За фосилите Сря 21 Авг 2019 - 3:51

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Ха, ни нам на кой пазар си се пуснала – то май има няколко – та те тормозят тъй с лични съобщения в играта. На тоя, новия пазар, нема такъв филм като лични съобщения в играта. Малко е сурова работата с уговорките още – купувачът определя датата, ама трее да се съобрази с часа и мястото, посочени от продавача. Пък мястото, по дефолт, е заложено на плажа на Чешки, където има да си търсиш игла в купа сено, като не се познавате... Направих запитване за тая доста дървена комуникация и ми отговориха, че са наясно с недодяланото и работят в момента по вкарване на нови функции, които да позволяват по-гъвкави контакти в рамките на въпросния пазар. Ще го доизкусурят и издокарат до няколко дена, предполага се.
Прави впечатление, че цените на простите фосили са доста по-ниски от тия в таблиците. Явно са поевтинели и то много. В таблиците няма по-ниска цена от 4000, а на тоя пазар простите фосили се харчат от 500 до 2500. Има даже и безплатни. Аз си пуснах заявка за ена дузина безплатни фосили, да видим как ще протече търговията нататък. И си купих няколко по 500 пари за проба. За сложни още неам стратегия. Мисля, че трее първо да понатрупам купчинки тук и там и после да запълвам дупки. Щото сега съм дантел-марка – с по един и по два фосила за десетина риби, та редките не ми вършат никаква работа още. Обаче ми се струва (сравних произволно няколко от скъпите), че цените на скъпите на тоя пазар са бая по-високи от тия в не-Дашините таблици. И по-ниски от нейните. Изобщо, много варират. Мисля, че системата е да гледаш колко предложения има пуснати за даден фосил и ако няма други, да дереш девет кожи.

Ако продаваш и натиснеш копченцето за ново предложение, се появява един формуляр за попълване – риба и номер на фосил. Под него има плъзгач за определяне на цената, която искаш, и всъщност, този плъзгач фиксира минимална и максимална цена.
Това може да е ефективен начин да се проверяват цените – проверяваш само и не пускаш съобщението за продажба.

Въобще, фосилският хаос е пълен. :-[ Ама ша са опраим полека-лека. мигач

8За фосилите Empty Re: За фосилите Съб 28 Сеп 2019 - 8:16

vese11


Аджамия рибарче
Аджамия рибарче

Мда това с фосилите си е пълен хаос -нищо не схащам аз от фосилите ,имам разни излишни ...попълвах някакви таблици ,после ги зарязах ,то с часове се занимавам с тяхSad имам излишни фосили , но нямам намерение да продавам ,няма да се справя с този пазар

9За фосилите Empty Re: За фосилите Нед 6 Окт 2019 - 0:20

Стефка


Рибар
Рибар

Cool



Последната промяна е направена от Стефка на Съб 30 Юли 2022 - 21:39; мнението е било променяно общо 1 път

10За фосилите Empty Re: За фосилите Съб 24 Юли 2021 - 21:07

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Бай Хусам е подла твар. Няма фиксирана цена за фосилите, ми ги дава едно към гьотуре. Може да ти предложи един и същи фосил и за 100, и за 500 жълтици. Разкрих го, когато предлагаше един и същи фосил и на Котето, и на Кофата едновременно. С разлика от близо 200 жълтици. Цената няма и отношение към редкостта на фосила. На сметка е да се купуват от него легендарните фосили, дето струват по около милион долара на пазара. При всички случаи ми е по-лесно да събера 200-300 жълтици, отколкото 500 хиляди или 1 милион банкноти. Двата, които съм купила от него бяха по около 150 жълтици – три пъти по-евтино от най-по-прости фосили, които съм виждала да предлага за близо 500. Така че, преди да се купува от него, трябва да се провери редкостта на фосила, та да се знае дали е на сметка да се плаща с жълтици.
Аз държа един неприкосновен фонд "Фосили" и при Котето, и при Кофата – и редовно го проверявам какво дава.

11За фосилите Empty Re: За фосилите Чет 7 Апр 2022 - 22:56

Стефка


Рибар
Рибар

affraid



Последната промяна е направена от Стефка на Съб 30 Юли 2022 - 21:37; мнението е било променяно общо 1 път

12За фосилите Empty Re: За фосилите Пет 8 Апр 2022 - 0:44

whitekitty

whitekitty
Рибар
Рибар

Тия дни ми направи впечатление, че колекцията от рибки за значка Lost Valley II съдържа само 35 породи. Проверката показа, че това са рибките от първо и второ поколение. Третото поколение, тоест последните вкарани в играта рибки, не са отразени в колекцията. Значи, предполагам, ако си отворя и изловя само трийсет и петте рибки от първо и второ поколение, ще си закича значката и ще разкарам тая колекция от пейзажа. Затова съм решила да се фокусирам върху фосили за рибки първо и второ поколение.

Ако ви интересува кой модел рибка от кое поколение е, направете си справка на пазара, на личната си страничка за фосили My Fossils. Там си има графа, в която са отбелязани поколенията: Gen. 1 – зелено, Gen. 2 – оранжево, Gen. 3 – червено. Ще ги отбележа и в моята фосилска таблица с цифрички – като ме тръшне трудов ентусиазъм.

Стефка likes this post

13За фосилите Empty Re: За фосилите Нед 24 Юли 2022 - 7:46

Стефка


Рибар
Рибар

има чудесен нов бъг - изчезват ти всички колекции с фосили и декорации от профила, аз съм една от късметлиите сдобила се с този бъг изчезват и рибите от долината - вече не са отворени и иска да събираш всички фосили наново

p.p. ще ми дадът колекциите с фосили, не се знае кога, но поне няма да ги събирам наново - за по-лесните риби ги получих, сега чакам по-тегавите риби с по-редките фосили

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите